Kad nema Vlahovića, pogađa Bleki - Viola u 1/8 finala Kupa!

sreda 15.12.2021.
22:58

Srbin načeo mrežu Beneventa.

EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

Fudbaleri Fjorentine plasirali su se u osminu finala Kupa Italije pošto su na svom terenu slavili protiv Beneventa 2:1, a doprinos je dao i reprezentativac Srbije Nikola Milenković.

Popularni Bleki je u 19. minutu iskoristio asistenciju Igora i glavom savladao golmana Beneventa, a do kraja poluvremena viđena je još po jedna šansa na obe strane, međutim promene rezultata nije bilo.

Na početku drugog poluvremena domaćin je duplirao prednost, a u strelce se ovaj put upisao Rikardo Sotil zakucavši loptu iz blizine u 47. minutu.

Samo pet minuta kasnije Benevento je prepolovio prednost domaćih zahvaljujući golu Gabrijela Monćinija, a u 65. minutu gosti su mogli do izjednačenja da je snažan udarac Kaloa bio precizniji.

Trener Viole Vinćenco Italijano sve vreme je držao prvog napadača Dušana Vlahovića na klupi čuvajući da za prvenstveni okršaj protiv Sasuola u nedelju.