Kakva partija Adema Ljajića - Bešiktaš sedam puta tresao mrežu, Ljaja spakovao pet komada!

21:10

Fantastično veče za srpskog fudbalera.

bjk.com.tr
bjk.com.tr

Rize je u 27. kolu turske Superlige dočekao ekipu Bešiktaša, gosti su slavili sa čak 2:7 (1:2).

Neverovatan rezultat u Rizeu, gosti su poveli u osmom minutu, strelac je bio Domagoj Vida, a prvu asistenciju na utakmici upisao je Adem Ljajić.

Samo šest minuta kasnije, majstorija srpskog reprezentativca, Hačinson mu je ostavio loptu na ivici kaznenog prostora, Ljajić je raspalio na prvu i pocepao mrežu iza leđa protivničkog golmana.

U nastavku pogledajte ova dva pogotka.

U finišu prvog dela Rize je smanjio na 1:2 preko Murićija, pa niko nije mogao ni da zamisli kako će se situacija razviti u nastavku.

Nakon 20 minuta igre u drugom delu, Burak Jilmaz postiže pogodak i vraća dva gola prednosti ekipi iz Istanbula.

Ali, domaćin se ekspresno vraća, već u 70. minutu Abarhun smanjuje na 2:3.

Ipak, raspoloženi Adem Ljajić samo dva minuta kasnije šalje savršenu loptu ka mladom Jalčinu, koji trese mrežu Rizea.

Šest minuta kasnije, Ljajić dokazuje da je ovo njegovo veče, slobodnjak na 20ak metara od gola rivala pretvorio je u pogodak fantastičnim udarcem, lopta se odbila od prečke i efektno završila u mreži domaćeg sastava, golman Rizea je ostao ukopan. Zaista perfektan slobodnjak srpskog reprezentativca.

Nije se Ljajić tu zaustavio, igrao se 82. minut kada je proigrao Jalčina, koji izbija sam pred golmana domaće ekipe i postže drugi gol na meču.

Ljajić je samo par minuta kasnije uz ovacije sa tribina napustio teren, meč je završio sa het-trikom u asistencijama i dva prelepa pogotka!

Jalčin je u 89. minutu još jednom dokazao da je pred njim sjajna budućnost, 20-godišnji napadač efektnim udarcem sa ivice kaznenog prostora postavlja konačan rezultat i kompletira svoj het-trik za samo 27 minuta.

Bešiktaš treći sa 50 bodova, pet manje od Galatasaraja, Rize 11. sa 16 bodova manje od današnjeg rivala.

Ljajić je tako stigao do učinka od sedam golova i sedam asistencija u Superligi Turske ove sezone.