Karnevalski kraj sezone za Napoli, šansu dobio i 18-godišnji Srbin!

nedelja 04.06.2023.
20:27

Slavlje u Napulju povodom osvajanja titule prvaka...

EPA-EFE/CESARE ABBATE

Poslednje kolo italijanskog šampionata, Napoli je dočekao poslednjeplasiranu Sampdoriju koja je odavno drugoligaš, i to u meču gde je viđena prava karnevalska atmosfera jer se proslavljala titula prvaka Italije, treća u istoriji za ovaj tim.

Na kraju rutinskih 2:0 za osvajača titule, a oba gola smo videli u drugom poluvremenu.

Prvi se desio u 64. minutu kada je Viktor Osimen oboren u kaznenom prostoru, upravo je on rešio da izvede penal i pogodio je za 1:0.

U 85. najlepši detalj na utakmici, Đovani Simeone se namestio, sjajno šutirao i pogodio sam ugao, nemoćan je ponovo bio golman gostiju, a ispostavilo se da je postavio i konačnih 2:0.

Šansu je dobio i mladi 18-godišnji Mihailo Ivanović za Sampdoriju koji je zamenio Kvaljarelu u samom finišu utakmice, radi se o fudbaleru Vojvodine koji je pozajmljen i koji bi mogao da se vrati u Novi Sad.

Inače, ova utakmica je bila i poslednja za Dejana Stankovića na klupi Sampdorije, pošto je neposredno pred ovaj meč istakao da neće više predvoditi ovaj tim.