Karpi osvojio zlata vredne bodove, Verona i teoretski u Seriji B!

ponedeljak 25.04.2016.
20:58

Ekipa Karpija napravila je danas možda i ključni korak ka opstanku u Seriji A i istovremeno oduzela i teoretske šanse Veroni za spas.

BETA/AP Photo/Marco Vasini

Utakmicom između Karpija i Empolija kompletirano je 35. kolo italijanske Serije A, u kojem su i ''matematički'' rešene dve dileme - Juventus je overio novu šampionsku titulu, a Verona je i pored pobede nad Milanom (2:1) izgubila sve šanse za opstanak u eliti.

Naime, Karpi je pred svojim navijačima uspeo da savlada Empoli rezultatom 1:0 i tako pobegao na tri boda razlike u odnosu na Palermo, koji je u zoni ispadanja.

Prvo poluvreme obeležio je direktan crveni karton Mhelidzeu iz Empolija, zbog udaranja laktom protivničkog igrača, pa je od tog 25. minuta posao domaćinu bio olakšan.

Ipak, na gol odluke čekalo se sve do pet minuta pred kraj, kada je Pasćuti sjajno centrirao, a Lazanja prosto zakucao loptu u mrežu - 1:0.

U samom finišu su i domaći ostali bez isključenog Lola, ali su uspeli da zadrže gol prednosti i slave veoma značajnu pobedu u finišu sezone.

U prilogu pogledajte i izgled tabele Serije A, tri kola pre kraja.