utorak 03.11.2020.
20:47

Nemački tim ponizio ekipu koja je slavila protiv Reala u Madridu

EPA-EFE/SERGEY DOLZHENKO

Fudbaleri Borusije iz Menhengladbaha ponizili su Šahtjor na gostujućem terenu slavivši sa ubedljivih 6:0.

U meču trećeg kola Lige šampiona odigranom u Kijevu, gosti iz Nemačke su diktirali ritam svih 90 minuta i stigli do najubedljivije pobede ove jeseni.

Mreća domaćih prvi put se načela već u osmom minutu kada je Alasan Plea na asistenciju Lajnera doveo goste u vođstvo.

Plea je odlično reagovao na prizeman centaršut postigavši lep gol.

Na 2:0 povisio je Bondar autogolom u 17. minutu. Fudbaler Šahtjora je nesrećno zakačio loptu posle udarca rivala, dovoljno da ona završi iza leđa golmana.

Samo devet minuta kasnije Plea je postigao drugi gol na meču, ovaj put razornim udarcem, koji čuvar mreže Šahtjora nije mogao da odbrani.

Do kraja poluvremena viđen je još jedan gol kada je u 44. minutu posle prekida iz drugog pokušaja strelac bio Bensebeni.

U nastavku su viđena još dva gola, a opet je u centru pažnje bio Plea. Najpre je u 65. minutu uposlio Štindla koji je iz prve sjajno reagovao i uvećao prednost gostiju.

A zatim je i sam na asistenciju Markusa Tirama za dlaku izbegao ofsajd i u 79,. postavio konačnih 6:0.

Borusija će nakon prve pobede iz tri kola izvesno dočekati kraj dana na čelu tabele, osim u slučaju da Inter u sličnom stilu demontira Real Madrid.

Šahtjor je uprkos porazu ostao sa dobrim šansama da se dočepa evropskog proleća nakon solidna četiri boda.