sreda 24.01.2018.
22:41

Jako loša serija Rome bez pobede nastavljena je i u Đenovi.

EPA-EFE/SIMONE ARVEDA

Sampdorija je na svom terenu umalo uspela da upiše veoma bitna tri boda protiv Rome koja je daleko od onog nivoa na kome očekujemo da bude. Domaći su danas na stadionu "Luiđi Feraris" bili bolji u većem delu susreta, ali je Roma uspela da u poslednjim minutima meča stigne do boda - 1:1.

Nakon onog nerešenog ishoda protiv Intera kada se ekipa Rome branila u poslednjih pola sata i kada nije u tom periodu uspela da stvori niti jednu ozbiljnu priliku, i danas nije bila ništa bolja protiv Sampdorije.

Skoro da se ništa nije dešavalo sve do prvog minuta nadoknade prvog poluvremena, tada je Kolarov igrao rukom u svom kaznenom prostoru, VAR je stupio na snagu i dosuđen je penal u korist domaćih.

Kvaljarela je bio siguran izvođač, perfektno je izveo penal, veoma jako u sam ugao, Alison koji je i večeras bio sjajan nije mogao ništa da uradi.

Alison je neverovatno odbranio slobodan udarac Kaprarija, na drugoj strani je Džeko praktično odbranio na gol-liniji udarac mladog Antonućija, i on je jedan od tragičara večeras.

Kaprari je imao još jednu šansu, generalno gledano Sampdorija je do tada bila bolji tim. Ipak, u nadoknadi na scenu stupa fudbaler koji je možda igrao i poslednju utakmicu za Romu.

Antenući je uputio centaršut, Džeko se poklonio i postigao gol za izjednačenje. Malo je bilo vremena da se bilo šta uradi do kraja, ovaj rezultat je ostao na snazi.