četvrtak 28.09.2017.
23:55

Uprkos velikom uloženom novcu, ekipi sa "Gudisona" ne ide ni u PL ni u Ligi Evrope.

Beta/Peter Byrne/PA via AP

Everton je nakon ubedljivog poraza od Atalante (3:0), ispustio pobedu na svom terenu protiv kiparskog Apolona.

Utakmica u Liverpulu okončana je rezultatom 2:2 (1:1), iako je domaćin do pred poslednjih par minuta imao igrača više i gol prednosti.

Poveli su gosti preko Adrijana u 12. minutu, ali je Vejn Runi devet minuta kasnije poravnao rezultat.

U nastavku je Kuman rešio da baci sve karte na napadu, uveo je mladog hrvatskog napadača Vlašića umesto Gaja, a ovaj mu je uzvratio prvim golom u dresu Evertona 20ak minuta kasnije.

U 86. minutu je Roberž zaradio direktan crveni karton, te je Apolon ostao sa igračem manje, pa se očekivalo da domaćin rutinski privede utakmicu kraju.

Ipak, Juste trese mrežu Džordana Pikforda samo dva minuta kasnije i postavlja konačan rezultat ovog susreta.

Ovo je prvi put u istoriji Lige Evrope, da je jedna engleske ekipa u prva dva kola upisala samo jedan bod.