utorak 02.02.2021.
22:42

"Bjankoneri" nose ogromnu prednost u Torino.

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Prvi meč polufinala kupa Italije pripao Juventusu (2:1), sledi revanš susret kroz nedelju dana.

Inter je krenuo furiozno, Lautaro već u devetom minutu kruniše odličnu akciju domaćih. Argentinac pogađa u devetom minutu, lopta prolazi ispod Bufona (1:0).

U 24. minutu videli smo kontroverznu situaciju.

Kuadrado je imao vremenski dug duel sa Jangom, Kolumbijac pada u 16 metara - posle kraće pauze i gledanja VAR-a sudija pokazuje na belu tačku. Handanović jeste specijalista za penale, ali šut Ronalda je neodbranjiv. 1:1 u 26. minutu.

Samo desetak minuta kasnije imamo preokret. Velika greška Bastonija, Ronaldo iskusno uzima loptu mladom štoperu i koristi izletanje Handanovića - Juve vodi sa2:1 u 35. minutu.

U drugom poluvremenu očekivano inicijativa "neroazura". Odličnu priliku brani Demiral, turski štoper skida loptu sa same gol-linije posle udarca Sančeza.

Pripretio je i Bernardeski na drugoj strani, Handanović odlično brani. Inter nastavlja sa pritiskom, Darmijan je imao odličan prodor i priliku u 69. minutu, ali Bufon dokazuje klasu u poznim godinama.

Do kraja susreta Inter je nastavio sa pritiskom, ipak odbrana Juventusa na čelu sa Bufonom uspela da odoli.

Tokom meča Vidal i Sančez su dobili po žuti karton što znači da će propustiti revanš meč u Torinu.