Kup kralja - Gudelju ceo meč, Sevilji eliminacija od drugoligaša!

četvrtak 30.01.2020.
22:51

Lopetegovi izabranici razočarali.

EPA-EFE/Quique Garcia

Mirandes slavio rezultatom 3:1 i osigurao plasman u četvrtinu finala španskog kupa.

Domaćin je poveo iz prve prave šanse, Aias koristi nerazumevanje u odbrani Sevilje i iz odbitka postiže prvi gol na meču. Mirandes vodi sa 1:0 od sedmog minuta igre.

Pokušali su kasnije Banega a zatim i Gudelj iz slobodnog udarca, ali promene rezultata nije bilo. A onda je ponovo Aias stupio na scenu. Banega pravi loš pas, lopta stiže do napadača domaćih koji odličnim šutem sa dvadesetak metara udvostručuje prednost svog tima. 2:0 30. minut.

Imao je šansu Aias i za het-trik do kraja prvog dela igre, ali Vačlik odlično reaguje na golu Sevilje.

U nastavku pokušavaju Nolito i Okampos, ali domaći su ti koji imaju najbolju šansu. Posle VAR-a dodeljen je penal, ali Penja nije uspeo da nadmudri Vačlika koji čita penal i ostavlja Sevilju u igri.

U nastavku Oliver Tores ima odličnu šansu, ali sada je bio red na golmana Mirandesa da pokaže umeće.

Iznenađenje i nezaboravnu pobedu overava Alvaro Rej u 89. minutu za konačnih 3:0.

Do kraja meča Nolito uspeva da postigne gol utehe za goste, ali ovo ostaje veliki razočaranje za goste iz Andaluzije.