Kup kralja: Valensija će igrati za trofej protiv branioca!

četvrtak 28.02.2019.
22:54

Fudbaleri Valensije plasirali su se u finale Kupa kralja, pobedom u revanš meču protiv Betisa.

EPA-EFE/Biel Alino

Poznati su finalisti Kupa kralja za sezonu 2018/19, nakon Barselone, plasman u samu završnicu izborila je i ekipa Valensije.

"Slepi miševi" su pred svojim navijačima, u sjajnoj atmosferi, bili bolji od Betisa sa 1:0 (0:0), pa su tako sa ukupnih 3:2 izborili duel sa braniocem trofeja u finalu.

Mogao je bivši igrač Reala i PSŽ Hese da donese prednosti gostima iz Sevilje u 39. minutu, izbio je sam pred Domeneka, ali ga je španski golman odlično zaustavio u situaciji jedan na jedan.

Otišlo se bez golova na odmor, da bi nakon 11 minuta igre u nastavku Valensija stigla do prednosti.

Gameiro je pobegao odbrani gostiju, bio je na ivici ofsajda, prosledio je potom lukavo loptu do Rodriga, koji bez problema trese praznu mrežu Betisa za 1:0.

Sudija je za svaki slučaj odlučio da pogleda snimak, ali je ubrzo shvatio da je gol regularan, "Slepi miševi" su poveli.

U finiši solidna šansa za Betis da poravna, Loren je tukao glavom, ali je lopta otišla levo od gola Valensije, Domenek je mogao da odahne.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Valensija je u finalu.