Kup: PAOK i AEK na korak od novog finala, Krstičić strelac

sreda 03.04.2019.
23:28

Treću sezonu za redom za trofej grčkog kupa najverovatnije će se boriti PAOK i AEK. Nenad Krstičić obezbedio miran revanš Atinjanima.

twitter.com/AEK_FC_OFFICIAL

U sredu su na programu bile prve utakmice polufinala grčkog kupa, a finalisti iz prethodne dve sezone ostvarili su pobede koje ih dovode jako blizu novog međusobnog okršaja.

PAOK je u Solunu savladao Asteras sa 2:0 (1:0) golovima Lea Matosa. Brazilac je "načeo" goste u 17. minutu, a zatim je u šestom minutu nadoknade postigao i drugi gol koji bi crno-belima trebalo da garantuje miran revanš na Peloponezu.

Gotovo identičan scenario viđen je i u Atini gde su se sastali AEK i Lamija. Domaćin je pitanje pobednika rešio u drugom poluvremenu.

Vođstvo AEK-u doneo je Ezekel Ponse u 63. minutu, a Nenad Krstičić je u nadoknadi pogodio za konačnih 2:0 i miran san AEK-a pred revanš u "gradu Posejdonove ćerke".

Krstičiću je ovo bio drugi gol u dresu AEK-a, a ponovo je pogodio u kupu.

Revanš mečevi na programu su 24. aprila.