sreda 26.09.2018.
20:55

Novi trijumf ''Nebesko plavih'', četvrti uzastopni.

Beta/Angelo Carconi/ANSA via AP

Posle dva poraza na startu, Lacio je vezao već četvrtu uzastopnu pobedu u Seriji A.

Rimljani su večeras u meču šestog kola slavili na ''Dačija Areni'' protiv domaćeg Udinezea rezultatom 2:1 i tako stigli su 12 osvojenih bodova.

Naš reprezentativac Sergej Milinković-Savić nije bio večeras na terenu, a na vodeći gol Lacija čekalo se do 61. minuta, kada je defanzivac Aćerbi posle centaršuta iz slobodnog udarca zatresao mrežu domaćih.

Samo pet minuta kasnije, još jedan gol gostiju, ovoga puta Korea pogađa iskosa sa leve strane, posle solo prodora - 0:2.

Ipak, najlepši trenutak utakmice bio je jedini gol Udinezea u 80. minutu meča. Nujtink je ''makazicama'' savladao Strakošu, doduše malo uz pomoć Badelja koga je lopta malo zakačila na putu ka mreži.

Pokušali su domaći da izvrše pritisak u finišu, ali Lacio je sve izdržao i na kraju slavio novi trijumf. Udinezeu je ovo drugi poraz od početka sezone i ostao je na ukupno osam osvojenih bodova.