nedelja 14.03.2021.
16:50

Gosti nedorasli domaćinu.

EPA-EFE/Molly Darlington

Fudbaleri Lestera opravdali su ulogu favorita protiv Šefilda slaveći na svom "King Paueru" 5:0 u meču 28. kola Premijer lige u kojem se naročito istakao nigerijski napadač Keleči Ihenačo.

Bivši fudbaler Mančerser sitija postigao je het-trik za "lisice" nanevši drugi uzastopni poraz gostima iz Šefilda.

Najpre je u 39. minutu na asistenciju Džejmija Vardija rutinski postavio nogu i smestio loptu u mrežu.

A potom je u 69. minutu dodavanje istog saigrača pretvorio u gol, ovaj put iz nešto nepovoljnije pozicije, a treći pogodak Nigerijca usledio je devet minuta kasnije usledio je nakon izvanrednog udarca van šesnaesterca.

Jedini pogodak među preostalim igračima Lestera postigao je španski napadač Ajoze Perez u 64. minutu na asistenciju Medisona.

Činilo se da golovima domaćih nema kraja kada je u 80. minutu sopstvenu mrežu zatresao mladi velški fudbaler Etan Ampadu.

Na ovom je ipak stalo, pa je Lester drugom pobedom u nizu prestigao drugoplasirani Mančester junajted na dva boda više i sada se nada pozitivnom ishodu večerašnjeg gostovanja "crvenih đavola" Vest Hemu, kako bi i nakon ovog kola zadržao ovu poziciju.

Sa druge strane, Šefild je nakon drugog uzastopnog poraza ostao na poslednjem mestu sa 14 bodova, dvostruko menja od Njukasla, najlošije plasiranog tima u bezbednoj zoni.