subota 05.12.2020.
15:53

Domaći stigli do prve pobede nakon više od dva meseca.

EPA-EFE/MANUEL BRUQUE

Fudbaleri Levantea ubedljivo su pobedi Hetafe na domaćem terenu 3:0 u prvom meču subotnjem programa 12. kola španske La Lige.

Tim iz predgrađa Valensije je tako stigao do prve pobede nakon više od dva meseca i duela protiv Sevilje 27. septembra.

Ekipa našeg Nemanje Maksimovića stigla je ovog popodneva do petog uzastopnog kiksa i sada je na samo dva boda više od zone ispadanja.

Levante je poveo već u 5. minutu golom iskusnog napadača Martija Rožera. Španac je lepo iskosa šutirao nakon prodara i pogodio malu mrežu.

Već u sedmom minutu Levante je imao igrača više nakon isključenja Čeme posle neopreznog starta nad rivalom.

Brojčanu prednost domaći tim je materijalizovao već u 17. minutu kada je mladi Danijel Gomez Alkon lagano rešio situaciju jedan na jedan sa Hetafeovim golmanom.

Konačnih 3:0 u 57. minutu postavio je Horhe de Frutos nakon sjajnim golom posle asistencije Rožera.

Do kraja meča gostujući fudbaleri su još jednom "pocrveneli" kada je Đene Dakonam u 77. minutu zaradio drugi žuti karton.

Maksimović je u igru ušao u 66. minutu kada je već sve bilo rešeno.