nedelja 07.02.2021.
18:53

Kanađanin nastavio sa odličnim igrama u Ligi 1.

EPA-EFE/Julien de Rosa

Fudbaleri Lila savladali su Nant u gostima sa 2:0 u okviru 24. kola francuske Lige 1.

"Doge" su povele već u devetom minutu, najbolje se unutar kaznenog prostora domaće ekipe snašao Džonatan Dejvid i doveo svoj tim u vođstvo.

Lil je u finišu prvog poluvremena propustio još jednu priliku preko Čelika, u nastavku je Dejvid zapretio u dva navrata, a nakon toga odgovorili su i "kanarinci".

Pokušaji Kirivele i Koršije ipak nisu urodili plodom, pa je kazna za to stigla u 83. minutu kada je Dejvid svojim drugim golom posle lepe kombinacije sa Sančesom praktično rešio pitanje pobednka.

Ekipa koju sa klupe predvodi Kristof Gotije je nakon ove pobede ponovo na čelnoj poziciji Lige 1 sa 54 osvojena boda, dok je Nant na 18. sa 19.