nedelja 15.01.2017.
22:57

Fudbaleri Monaka savladali su Marsej u okviru 20. kola francuske Lige 1 i tako se popeli na vrh tabele.

Beta/AP Photo/Claude Paris

Izabranici Leandra Žardima slavili su na gostovanju na "Velodromu" i to sa ubedljivih 1:4 (1:3).

Sve je manje-više bilo gotovo nakon 45 minuta, kada su gosti imali prednost od dva gola razlike.

Poveli su preko Lemara u 15. minutu, a samo šest minuta kasnije je Falkao udvostručio prednost "Kneževa".

Uzvratio je domaćin preko Rolanda svega sedam minuta kasnije, ali se Bernardno Silva postarao da gosti mirne glave odu na odmor.

Postigao je portugalski reprezentativac gol u 45. minutu na asistenciju Turea i tako delimično otklopnio sumnje o pitanju pobednika.

Isti fudbaler je i stavio tačku na ovaj susret, kako je nakon nešto manje od 11 minuta igre u nastavku postigao svoj drugi gol za ubedljivh tri gola razlike.

Vraćali su se mnogli klubovi i iz većeg deficita, ali je Monako jednostavno previše ozbiljna ekipa da bi tako nešto dozvolio, te je rezultat ostao nepromenjen do kraja.

Ovom ubedljivom pobedom prešišali su Nicu i popeli se na čelo tabele u Ligi 1. Imaju isti broj bodova kao i tim sa Auzrne obale ali bolju gol razliku.

Marsej ostaje na šestom mestu, sa 30 bodova, 15 manje od današnjih rivala.