petak 27.09.2024.
20:52

Ubedljiva pobeda posle serije poraza.

EPA-EFE/TERESA SUAREZ

Šesto kolo francuske Lige 1 počelo je utakmicom između Oksera i Bresta. Okser je uoči ovog duela imao četiri uzastopna poraza, ali je tu seriju večeras u velikom stilu prekinuo.

Domaći tim je slavio sa ubedljivih 3:0 i tako se izjednačio na tabeli sa večerašnjim rivalom, pa sada obe ekipe imaju po šest bodova na deobi 12. i 13. pozicije.

Eliša Ovusu je posle sjajne akcije Oksera po desnoj strani ''načeo'' goste svojim pogotkom u 26. minutu meča, a deset minuta kasnije domaći su iznudili i jedanaesterac koji je realizovao Žubal za vođstvo od 2:0.

Već tada je bilo jasno kakav će biti ishod ovog meča, a potvrda toga stigla je u 59. minutu meča, kada je na asistenciju Ovusua, mrežu golmana Bizoa zatresao i Traore, sa desetak metara udaljenosti, za konačnih 3:0 u korist Oksera.

Mogli su gosti do počasnog gola u nadoknadi vremena, ali je loptu posle šuta Baldea zaustavila prečka.