subota 13.02.2021.
18:50

Parižani bez Nejmara, Di Marije i Veratija do nova tri boda.

EPA-EFE/IAN LANGSDON

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su Nicu 2:1 u meču 25. kola francuske Lige 1.

Izabranici Maurisija Poketina stigli su do vođstva u 22. minutu kada je Julijan Dreksler našao na pravom mestu i posle odbitka lopte od stative uspeo da savlada Beniteza.

Uzvratila je Nica preko Girija čiji je pokušaj glavom u finišu prvog dela igre završio tik pored gola, da gosti u nastavku zaigrali mnogo bolje.

Tako su zasluženo i stigli do izjednačenja, istina ono se dogodilo posle velike greške Markinjosa u 50. minutu, a nepogrešiv je bio Roni Lopez koji je zakucao loptu iznad Navasa.

Krenuo je PSŽ od tog trenutka praktično na sve ili ništa želeći da opravda ulogu favorita, pokušao je Mbape, dok je na drugoj strani Giri pogodio prečku.

Konačan rezultat postavio je Moise Kean koji je u 76. minutu golom krunisao lepu timsku akciju i dodavanje Ikardija.

Ovim trijumfom Parižani su ponovo na čelu Lige 1 sa 54 boda koliko ima i Lil koji ima slabiju gol-razliku.