Liga 1: Ponovljeni meč Amjena i Lila završen pobedom domaćina

ponedeljak 20.11.2017.
20:58

Novajlija u ligi ubedljiv u ponovljenom susretu osmog kola.

screenshot - twitter.com/AmiensSC

Amjen je u ponovljenom meču osmog kola dočekao Lil, a domaćin je na kraju slavio sa ubedljivih 3:0 (1:0).

Poveli su preko Manzale u 36. minutu fudbaleri Amjena, sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku, isti fudbaler postiže gol nakon samo tri minuta igre, da bi sve sumnje otklonio Dibasi golom u 86. minutu susreta.

Ovo je šesti vezani meč na kom Amjen nije doživeo poraz, treći trijumf u tih šest duela, dok je Lil poražen nakon dva vezana poraza.

Inače, ovaj duel je ponovljen, nakon što je u regularnom terminu došlo do katastrofalnog incidenta na stadionu Amjena, kada je pala tribina sa navijačima Lila, koji su proslavljali gol svojih ljubimaca. Utakmica je tada prekinuta u 15. minutu, sada je ponovo odigrana, a više o pomenutom incidentu OVDE.

Amjen je tako skočio na 12. mesto na tabeli sa 15 poena, dok je Lil ponovo u zoni ispadanja sa 12 bodova.