Liga 1 - Popodne u znaku Škuletića, Monako ''pokvario prosek'' gostima

nedelja 29.11.2020.
17:02

Samo jedna pobeda domaćih u četiri odigrana meča u terminu od 15 časova.

EPA-EFE/IAN LANSGDON

U Francuskoj se igra 12. kolo Lige 1, a u popodnevnim mečevima koji su igrani od 15 časova najubedljiviji je bio Monako, koji je na svom terenu savladao Nim sa 3:0.

Diop je u 19. minutu doveo domaće u vođstvo, gosti su sredinom drugog poluvremena ostali sa igračem manje, što ''Kneževi'' koriste i golovima Martinsa u 75. i Folanda dva minuta kasnije potvrđuju ubedljiv trijumf.

Tri preostala meča dobili su gosti. Nekadašnji napadač Partizana Petar Škuletić junak je pobede Monpeljea u duelu sa Lorijenom. On je u igru ušao u 78. minutu, a samo minut kasnije postigao je pobedonosni gol za konačnih 1:0. Uz njega, nastupio je i Mihailo Ristić, ali od prvog minuta u ekipi Monpeljea.

Kardona u 18. i autogol Boje sredinom drugog poluvremena presudili su ekipi Meca koja je poražena od Bresta sa 2:0.

Najviše golova viđeno je u duelu Lensa i Anžea, gde su gosti slavili sa 3:1. Pereira je u 22. minutu postigao vodeći gol za Anže, izjednbačio je Kalimuendo u 34, ali to je bilo sve od domaćeg tima danas. Početkom drugog poluvremena Bahoken vraća prednost gostima, a njihov trijumf potvrdio je Kapel u nadoknadi vremena.