Liga 1 - PSŽ odbranio titulu, "Vahin" Nant u strašnoj seriji

16:59

U okviru 33. kola francuskog šampionata u terminu od 15h odigrana su dva duela.

Beta/AP Photo/Christophe Ena

Tuluz je dočekao Lil, bilo je svačega na "Munisipalu", ali ne i pogodaka.

Veliku priliku je u 14. minutu imao Durmaz za domaći sastav, ali je nakon sjajnog prodora pogodio stativu.

Potom je Dosevi u 27. minutu izbio sam pred golmana Lila, ali je Mainjan uspeo da sačuva mrežu.

Ikone je imao jedan pokušaj do kraja prvog dela, ali je bio izblokiran, da bi se na odmor otišlo bez golova.

U nastavku šansa za "Doge" preko Gabrijela, ali je iz dobre pozcije neprecizno tukao, da bi u 62. minutu Tijago Mendeš postigao gol za goste.

Ipak, sudija je gledao snimak i procenio da je strelac pogotka igrao rukom, te je gol poništen.

Do kraja smo videli veliku šansu za Pepea, ali je udarac sjajnog krila uspeo da zaustavi Rejne, da bi u 83. minutu Leja pogodio okvir gola gostujućeg sastava.

Na kraju 0:0 u Tuluzu, remi po ukusu Pari sen Žermena, koji je sada i matematički obezbedio novu titulu u Francuskoj.

Nant je dočekao Amjen na svom stadionu, "Kanarinci" su upisali novi trijumf, kako su slavili sa 3:2 (0:0).

U prvom delu nije bilo golova, da bi u prvih 15 minuta nastavka domaćin stekao tri gola prednosti.

Kolibali je pogodio mrežu Amjena u 49. i 55. minutu, da bi na 3:0 u 59. minutu povisio Ronžer.

Ipak, gosti se nisu predavali, smanjio je u 62. minutu Otero, da bi u 77. minutu Timite pogodi za 3:2.

Do kraja ipak nije bilo promene rezultata, Nant je izdržao i upisao treći vezani trijumf, nakon Liona i PSŽ savladali su i Amjen.

Nant - Amjen 3:2
Tuluz - Lil 0:0