16:58

Zapaženu ulogu u Monpeljeu imao i Mihailo Ristić.

EPA-EFE/IAN LANSGDON

U terminu od 15 časova danas su odigrane četiri utakmice francuske Lige 1.

Fudbaleri Monaka savladali su domaći Nim sa 4:3 posle veoma uzbudljivog raspleta.

Gosti su nakon svega 12 minuta već vodili sa 2:0 golovima raspoloženog Aleksandra Golovina u trećem i 12. minutu, da bi se Nim ubrzo uspeo vratiti u meč pogocima Lukasa Deua u 23. i Zinedina Ferhata u 32.

Sjajni Golovin je ponovo doveo svoj tim u prednost golom u 62, da bi u 77. minutu asistirao Folandu za 4:2. Četiri minuta kasnije, Elijason je smanjio zaostatak Nima, ali više od toga gosti nisu mogli.

Monpelje je na domaćem terenu savladao Dižon sa 4:2. Vođstvo gostima doneo je Kulibali u petom minutu, ali je potom usledio preokret golovima Laborda u 48. i 56, te Savanijea u 61. minutu. Smanjio je Nim u 88. minutu sa penala koji je u gol pretvorio Konate i pored crvenog kartona Kulibalija, ali je svaku dilemu oko pitanja pobednika rešio nekadašnji fudbaler Partizana Petar Škuletić.

Iskusni napadač je u prvom minutu nadoknade vremene, deset minuta po ulasku u igru, postavio konačnih 4:2.

Reprezentativac Srbije Mihailo Ristić odigrao je čitav meč za pobedničku ekipu.

Nica je ubedljivo slavila protiv Anžera sa 3:0, golove za domaću ekipu postigli su Dumija (autogol) u devetom, Maolida u 17. i Žiri u 83. minutu susreta.

Sent Etjen je minimalnim rezultatom savladao gostujući Mec i to autogolom Bojea u 14. minutu.