Liga Kup - Čelsi pao na penale, Azar Murinjov "dželat"!

utorak 27.10.2015.
23:27

Fudbaleri Čelsija nisu uspeli da se plasiraju u 1/4 finale Liga Kupa pošto su večeras kapitulirali na "Britaniji" posle penal serije. Čelsi je poraza stajao promašaj Edena Azara.

Beta/AP Photo/Rui Vieira

Aktuelni šampion Engleske i branilac trofeja u Liga Kupu eliminisan je u osmini finala pomenutog takmičenja nakon penal serije u duelu sa Stoukom!

Regularni tok susreta završen je rezultatom 1:1 (1:0) a šansu da kroz produžetke i penale "izvuče fleke" Čelsiju je pružio Loik Remi golom u 91. minutu utakmice. Penal seriju Stouk je dobio rezultatom 5:4 pošto je jedini promašaj imao Eden Azar u petoj seriji kada mu je Batlend skinuo penal!

Izuzetno gruba utakmica viđena je na "Britaniji", a svakako da će Žoze Murinjo imati šta da kaže o sudijskom kriterijumu koji je bio suviše blag čak i za engleske uslove.

Bukvalno od prvog minuta fudbaleri Stouka počeli su da "batinaju" igrače Čelsija zbog čega je Dijego Košta morao da napusti teren već u 33. minutu susreta.

Sudija Kevin Frend dopuštao je igračima Stouka dosta grubu igru pa tri žuta kartona, od kojih je Bredsli dobio dva, ne deluju kao dovoljno dobra kazna za oštre prekršaje "Potersa" koji su nekada išli do granice pogibeljnog.

U takvim okolnostima Čelsi je uspevao da stvara prilike i bude bolji protivnik ali je u 52. minutu Džonatan Volters postigao spektakularan pogodak koji je izabranicima Žozea Murinja napravio veliki problem.

Gol pogledajte OVDE!

Nakon primljenog gola "Plavci" su svim silama krenuli ka golu Stouka, imali su i pregršt dobrih prilika ali i sreće da ne prime gol u 64. minutu kada je strelac vodećeg gola za domaći tim izbio sam pred Asmira Begovića i šutirao preko prečke.

Taman kada su navijači na stadionu "Britanija" počeli sa slavljem usledio je hladan tuš! Rezervista Loik Remi prihvatio je loptu u petercu nakon kornera a onda je poslao pod prečku i doneo svom timu produžetke!

Tokom dodatnih 30 minuta Čelsi je bio tim koji je napadao i stvarao prilike, dok se Stouk branio svim silama i čekao da iz nekog kontranapada ugrozi Begovića.

Najbolju šansu za domaće propustio je Marko Arnautović u 95. minutu ali je loptu poslao tik pored stative. Mnogo sreće imala je i odbrana stouka u produžecima a treba reći da je Čelsi imao igrača više od 93. minuta kada je Bredsli zaradio drugu javnu opomenu.

Kako nije bilo golova u dodatnih trideset minuta pristupilo se izvođenju penala.

Svi izvođači penala bili su sigurni a poslednji šuter za Čelsi bio je Eden Azar. Belgijanac je šutirao poluvisoko u desnu stranu a Batlend je suprotnom rukom odbranio mrežu i doneo Stouku plasman u četvrtfinale Liga Kupa!