Liga nacija - Dve gluposti koštale Engleze, "Lale" u finalu!

četvrtak 06.06.2019.
23:24

"Gordi albion" se zaigrao na sopstvenoj polovini, pa preterao.

EPA-EFE/HUGO DELGADO

Fudbaleri Holandije uspeli su da se plasiraju u finale završnog turnira Lige nacija u Portugalu pošto su eliminisali Englesku sa 3:1 nakon produžetaka.

Igrao se 30. minut kada je sudija Turpan pokazao na belu tačku, nakon starta De Lihta nad Markusom Rašfordom. Mladi štoper Ajaksa je zakasnio, zakačio je napadača Junajteda po nozi, te je opravdano zaradio javnu opomenu, a Rašford je dobio priliku da sa kreča donese prednost "Gordom Albionu".

Smiren je bio mladi napadač, prevario je Silesena i doneo prednost selekciji Engleske u 32. minutu susreta.

U nastavku prvog poluvremena je Rašfrod doživeo i povredu, ostao je do kraja prvog dela na terenu, ali je nakon pauze ostao na klupi, Kejn je dobio šansu u nastavku.

Pripretio je selekciji "Oranja" Sančo u 54. minutu, ali je Silesen intervenisao, da bi minuta kasnije nakon velike greške Vokera na drugoj strani pripretio Depaj, ali je Pikford uspeo da ukroti njegov udarac sa ivice kaznenog prostora.

A onda, igrao se 73. minut, kada je Depaj izveo korner sa desne strane, odlično je na prvoj stativi skočio De Liht, koji glavom matira golmana "Gordog Albiona" za 1:1.

Uzvratili su Englezi desetak minuta kasnije, Džesi Lingard je postigao pogodak za 2:1. Ipak, sudija Klemen Turpan je sačekao odluku svojih kolega iz VAR sobe, na kraju je gol veziste Junajteda poništen zbog ofsajda.

Ponovo je VAR korišćen samo koji minut kasnije, kada su Holanđani tražili igranje rukom u kaznenom prostoru Engleske od strane Čilvela, ali je odlučeno da nije bilo materijala za najstrožu kaznu.

Potrajala je nadoknada zbog ovih pauza, da bi u sedmom minutu iste Sterling pripretio Silesenu, ali je tukao preko gola.

Nije bilo promene rezultata, otišlo se u produžetke.

U sedmom minutu usledio je pravi šok za engleske navijače nakon što je Stouns napravio kardinalnu grešku koja je u nastavku akcije omogućila Kvinsiju Promesu da postigne pogodak.

Finale Lige nacija između Portugala i Holandije je na programu u nedelju od 20.45, dok od je od 15 sati meč za treće mesto između Engleske i Švajcarske.