Liga nacija - Remi u Rusiji, Škoti nekako slavili, Zahavi het-trikom okrenuo Slovačku, loptu kući nosi i Vučkić!

AP Photo/Scott Heppell

Liga B, Grupa 1

Norveška - Severna Irska 1:0
Rumunija - Austrija 0:1

Norvežani nakon poraza od Srbije ponovo slavili, ovoga puta im je pomogao Stjuart Dalas, koji je postigao autogol u 67. minutu.

Austrijanci su slavili u Rumuniji, gol odluke je u 75. minutu postigao Šopf.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

Liga B, Grupa 2

Škotska - Češka 1:0
Slovačka - Izrael 2:3

Škoti će biti poslednja prepreka Srbiji ka Evropskom prvenstvu, a ovaj reprezentativni ciklus zatvorili su pobedom protiv Češke.

Poveli su u šestom minutu preko Rajana Frejzera i do kraja se grčevito branili, ispostaviće se da im je to bio i jedini udarac u okvir protivničkog gola, ali su uspeli da izdrže i sačuvaju minimalnu prednost do kraja.

Slovačka i Izrael su odigrali interesantan meč, domaćin je u Trnavi imao dva gola viška sve do 68. minuta.

Poveli su u 16. minutu, Hamšik strelac iz slobodnjaka, da bi u 38. minutu Mak povisio na 2:0.

Ipak, Izrael preko Zahavija stiže do gola u 68. minutu, novi napadač PSV je tako najavio preorket.

Iskusni Zahavi potom u 76. minutu poravnava rezultat, da bi 13 minuta kasnije stigao i do het-trika, potpuni preokret u Slovačkoj.

Liga B, Grupa 3

Rusija - Mađarska 0:0
Turska - Srbija 2:2

U duelu Rusije i Mađarske, vodećih timova grupe, nije bilo golova, Rusi jasno zadovoljniji, ostaju na čelu grupe.