sreda 21.02.2018.
22:40

Šampion Ukrajine nosi prednost na revanš u Rimu ali će Roma imati ogroman kapital u golu koji je postigao Čengiz Under.

Epa/Simone Arveda

Prvi meč osmine finala Lige šampiona između Šahtjora i Rome završen je trijumfom ukrajinskog šampiona rezultatom 2:1 (0:1).

Utakmica je iz dobro poznatih razloga odigrana u Harkovu, a obema ekipama pripalo je po poluvreme.

Prvi deo meča obeležila je inicijativa Rome, mnogo više konkretnih prilika i ataka ka protivničkom golu, ali je golman Šahtjora Pjatov činio čuda.

Ukrajinac je čak i kod vodećeg gola Rome imao loptu na ruci ali je Čengiz Under šutirao dovoljno snažno tako da je u 41. minutu prvog dela doveo goste u prednost.

Gol turskog fudbalera pogledajte OVDE!

Nastavak utakmice doneo nam je potpuno drugačiju sliku na terenu. Fudbaleri Šahtjora krenuli su u popunu ofanzivu i samo zahvaljujući golmanu Rome Alisonu nisu zabeležili ubedljiviju pobedu.

Samo sedam minuta u drugom delu bilo je dovoljno "Rudarima" da poravnaju rezultat na 1:1 preko Fereire, a dvadeset minuta kasnije stigli su i do, ispostavilo se, pobedonosnog gola.

Nakon nekoliko fantastičnih intervencija Alisona Šahtjor je stigao do preokreta golom Freda iz slobodnog udarca. Brazilac je našao jedini mogući način da savlada sunarodnika, "ubio je pauka" i golmanu Rome nije ostalo ništa drugo do da pogledom isprati kako lopta od prečke završava u mreži.

Majstoriju Freda pogledajte OVDE!

Italijani su se zadovoljili ostvarenim tako da u drugom delu nisu previše pažnje posvetili defanzivi, a Bruno Perez je u trećem minutu nadoknade sačuvao Romi rezultat koji joj daje velike šanse za prolaz.

Srpski internacionalac Aleksandar Kolarov proveo je svih 90 minuta na terenu u ekipi Rome i bio jedan od najboljih u Di Frančeskovom timu.