utorak 04.10.2022.
22:31

Golman Sportinga direktno skrivio dva gola, pa dobio crveni karton.

EPA-EFE/Guillaume Horcajuelo

Fudbaleri Marseja pobedili su na svom terenu  Sporting iz Lisabona sa 4:1, u utakmici trećeg kola grupe D u Ligi šampiona.

Sporting je poveo već u prvom minutu kada je strelac bio Trinkao, a izjednačio je Aleksis Sančes pogotkom u 13. minutu. Tri minuta kasnije vođstvo domaćima doneo je Amin Harit, a treći gol postigao je Leonardo Balerdi golom u 28. minutu. Konačan rezultat postavio je Šansel Mbemba golom u 84. minutu.

Ekipa iz Lisabona igrala je sa desetoricom od 23. minuta, kada je crveni karton dobio Antonio Adan. Golman Sportinga je imao košmarnu noć u Marseju, pošto je prva dva gola bukvalno poklonio domaćem timu.

Početak utakmice kasnio je 20-ak minuta pošto je zbog gužve u saobraćaju portugalska ekipa kasno stigla na stadion "Velodrom", koji je bio prazan zbog kazne nakon nereda francuskih navijača.

Marsej je upisao prvi trijumf u takmičenju i sa tri boda je ostao u igri. Sportnig je ostao na šest bodova.