nedelja 10.12.2017.
22:54

Seriji loših rezultata Sent Etjena nema kraja...

EPA/SEBASTIEN NOGIER

U poslednjoj utakmici 17. kola francuske Lige 1, Marsej je na svom ''Velodromu'' savladao ekipu Sent Etjena sa ubedljivih 3:0.

Valeri Žermen je već u 11. minutu, posle kornera, doveo domaće u vođstvo i minimalnom prednošću Marsej je ušao u nastavak meča.

A onda, posle samo šest minuta igred u nastavku, gosti ostaju sa igračem manje na terenu, posle isključenja Pjer-Gabrijela.

Od tog trenutka, posao Marseju je olakšan, a brojčanu prednost domaći su na pravi način iskoristili. Žermen je u 71. minutu na asistenciju Tovana, svojim drugim golom potvrdio trijumf domaćih, a konačnih 3:0 postavio je Lukas Okampos u 80. minutu meča.

Marsej se na tabeli izjednačio sa Lionom i Monakom i ove tri ekipe sa po 35 bodova dele od drugog do četvrtog mesta, iza vodećeg PSŽ-a sa 44.

Sent Etjen je već dva meseca bez pobede, ovo im je sedmi poraz u sezoni i nalaze se na 15. mestu sa 20 osvojenih bodova.