Mijate, majstore! Ima li lepšeg načina za pobedu u 95. minutu?

23:00

Retki su oni koji bi imali hrabrosti da urade ovako nešto.

Screenshot/sport24.gr

Atinski AEK je večeras u meču šestog kola grčke Super lige ostvario očekivanu pobedu nad Atromitosom na svom terenu, ali znatno teže nego što se očekivalo.

Meč je završen rezultatom 2:1 u korist AEK-a, a junak ove pobede je naš reprezentativac Mijat Gaćinović koji je postigao gol odluke u petom minutu nadoknade vremena.

AEK je poveo posle pola sata igre, golom Ambarata iz jedanarsterca i izgledalo je da domaćin ide ka rutinskoj pobedi.

Ali, na ulasku u finiš meča, Sidibe je u 88. minutu skrivio penal, uz to je i isključen, a Angijelski je bio precizan sa bele tačke za izjednačenje na 1:1.

Iako brojčano slabiji, AEK je pokušavao da u nadoknadi vremena dođe do pobede i u tome je uspeo, posle još jednog dosuđenog penala u petom minutu nadoknade.

Odgovornost da ga izvede preuzeo je Mijat Gaćinović koji se odlučio za ''panenku'' i postigao prelep gol, mada je golman gostiju u poslednjem trenutku ''pročitao'' njegovu nameru, ali je zamalo zakasnio sa reakcijom.

Gaćinovićevu majstoriju možete da pogledate OVDE.

AEK posle ove pobede zauzima četvrto mesto sa 11 bodova, uz jedan meč manje, a Atromitos je pretposlednji sa dva boda iz pet odigranih mečeva.