Milan pobedio u Prištini, Inter na penale ''slomio'' Valensiju

subota 10.08.2019.
23:45

Milanski velikani večeras imali nove provere pred početak nove sezone.

Beta/AP Photo/Luca Bruno

Milan je gostovao u Prištini, protiv Feronikelija, koji sa klupe od pre nekoliko dana predvodi nekadašnji fudbaler Partizana, pa svojevremeno i trener Vojvodine Dejan Vukićević.

''Rosoneri'' su opravdali ulogu favorita i ovaj meč dobili sa 2:0. Suso je u 26. minutu postigao vodeći gol, a Borini je u 57. postavio konačan rezultat.

Milan je nastupio u sastavu: Đ. Donaruma (A Donaruma 46); Kalabrija (Konti 46), Gabia (Musakio 46), Romanjoli (Brešćanini 85), Rodrigez (Strinić 46); Krunić (Borini 46), Bilja (Maldini 85), Čalhanoglu (Bonaventura 46) (Laksalt 85); Suso (Paketa 46); Kastiljeho (Pjontek 46), Andre Silva (Rafael Leao 46).

Tokom večeri je mnogo ozbijniju proveru imao Inter, koji je za rivala imao Valensiju na ''Mestalji''.

Regularni tok meča završen je bez pobednika, rezultatom 1:1, a onda je usledila penal-serija, koju je Inter dobio sa 7:6.

Valenija je povela golom Solera u 38.minutu, a Politano je izjednačio u 81. sa bele tačke.

U penal seriji svi su bili precizni osim Garaja, čiji je promašaj u sedmoj seriji rešio pitanje pobednika ovog meča.