Milan pobeđuje i bez Ibre i uživa u ''samoći'' na vrhu tabele!

nedelja 06.12.2020.
22:43

''Rosoneri'' se sa još jednog gostovanja vraćaju sa sva tri osvojena boda. U finišu su umalo prokockali prednost.

Beta/Tano Pecoraro/LaPresse via AP

Ne samo što je Milan i posle 10. kola neporažen, nego je ekipa Stefana Piolija upisala osmi trijumf od početka sezone u Seriji A.

Iako bez povređenog Zlatana Ibrahimovića, lider na tabeli je savladao Sampdoriju u Đenovi sa 2:1, pa ponovo na vrhu tabele ima pet bodova više od drugoplasiranog Intera.

Milan je poveo u finišu prvog poluvremena, kada je jedan igrač domaćeg tima igrao rukom u svom kaznenom prostoru, pa je sudija pokazao na belu tačku. Siguran realizator jedanaesterca bio je Frank Kesi i na poluvreme su ''Rosoneri'' odneli minimalnu prednost - 0:1.

U nastavku dugo nije bilo većih uzbuđenja, Sampdorija je pokušavala da uzvrati, ali gosti su bez većih problema održavali vođstvo.

A onda, Kastiljeho u 76. minutu ulazi u igru umesto Salemakersa i samo minut kasnije uspeva da duplira prednost 'Rosonera''. Bila je to najlepša akcija Milana od početka meča, Hauge je na levoj strani proigrao Rebića u kaznenom prostoru, ovaj jesa gol-aut linije vratio loptu u sredinu šesnaesterca, gde je Kastiljeho bio na pravom mestu i preciznim udarcem pogodio mrežu - 0:2.

Delovalo je da je meč tada i rešen, nedugo zatim Rebić propušta priliku za treći gol, ali u 83. minutu Sampdorija posle kornera uspeva da vrati rezultatsku neizvesnost. Centaršut je upućen sa leve strane, Albin Ekdal je bio najviši u skoku, Donaruma i Čalhanoglu nisu najbolje reagovali na prvoj stativi i lopta je prešla gol liniju i Sampdorija je smanjila na 1:2.

Bukvalno u poslednjim trenucima meča Milan je imao dosta sreće, Ekdal je imao odličnu priliku za izjednačenje posle centaršuta sa desne strane, ali je udarcem glavom poslao loptu zamalo pored desne stative Donaruminog gola.