subota 30.01.2021.
20:22

Važna pobeda Račića i drugova.

EPA-EFE/Kai Foersterling

U utakmici 21. kola španske La Lige, Valensija je večeras na Mestalji savladala Elće rezultatom 1:0.

Ovo je tek peti trijumf Valensije ove sezone u domaćem šampionatu, probila se na trinaestu poziciju sa 23 boda, a Elće je ostao na pretposlednjem mestu sa 17 osvojenih bodova.

Domaći su do vodećeg gola stigli na sredini prvog poluvremena, u 22. minutu meča, kada je na asistenciju Guedesa odlično reagovao Danijel Vas i pogodio za vođstvo od 1:0.

Desetak minuta kasnije Valensija je imala najbolju priliku da duplira prednost, Barahan je skrivio jedanaesterac, ali ga Soler nije iskoristio, Edgar Badia je odbranio, ostalo je 1:0.

U nastavku Soler je imao još par dobrih prilika da se iskupi za neiskorišćen jedanaesterac, ali mu to nije uspelo. Pretili su i gosti u nekoliko navrata, ali je mreža Valensije ostala netaknuta.

Srpski vezista Uroš Račić ponovo je bio starter u ekipi Valensije i večeras je na terenu proveo svih 90 minuta.