Morata izvukao Špance protiv Kolumbije, "El Tigre" ispisao istoriju

sreda 07.06.2017.
23:30

Fudbaleri Kolumbije su imali pobedu na dlanu, ali je napadač madridskog Reala poravnao rezultat u smiraj susreta u Mursiji.

EPA/CRISTOBAL OSETE

Reprezentacija Španije ugostila je Kolumbiju na stadionu "La Kondomina" u Mursiji, na kraju nije bilo pobednika, meč je okonačan rezultatom 2:2 (1:1).

Lopetegi je izveo šarenolik sastav, odmorio je Dijega Koštu, Busketsa i Alkantaru, a u startnoj postavi su se našli i defanivac Reala Načo, fudbaler Selte Jago Aspas, i vezista Real Sosijedada Iljaramendi.

Na drugoj strani je Pekerman izveo gotovo najjačih 11, od starta su u timu bili i Radamel Falkao i Džejms Rodrigez.

Španci su bolje otvorili meč, pa su u 22. minutu poveli golom fudbalera Mančester sitija Davida Silve.

Pedro je centrirao sa desne strane, najbolje se u kaznenom prostoru Kolumbijaca našao Silva, koji uspeva da ugura loptu iza leđa Davida Ospine.

Na izjednačenje se čekalo do 39. minuta, Kvadrado je poslao loptu u kazneni prostor Španaca, Pike, Aspilikueta i Reina nisu mogli da se dogovore ko će do lopte, to je iskoristio Kardona, koji lob udarcem vara golmana Napolija za 1:1.

Nakon samo šest minuta igre u nastavku, Rodrigez izvodi korner sa desne strane, Radamel Falkao odlično skače i glavom šalje loptu u mrežu Španaca.

Popularni "El Tigre" je tako postao najbolji strelac u istoriji kolumbijske reprezentacije, bio je to njegov 26. gol u nacionalnom dresu.

Ipak, igrao se 87. minut, kada su Španci došli do izjednačenja, Saul je centrirao sa leve strane i pogodio Moratu u trepavicu, a lopta je nakon udarca glavom napadača Reala završila u mreži Davida Opsine.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Špance u nedelju očekuje i meč u okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Rusiji, "Crvena Furija" gostuje u Makedoniji. Kolumbijci u utorak igraju još jedan prijateljski meč, sa selekcijom Kameruna.