Nasri opet razočarao "Tobdžije", "Čekićari" slavili u derbiju, Marko Srbin rekao zbogom?!

subota 12.01.2019.
15:25

Vest Hem slavio u londonskom derbiju, ali navijači imaju i razloga za brigu.

EPA-EFE/FACUNDO ARRIZABALAGA

Na premijeri 22. kola Premijer lige, Vest Hem je na "Olimpijskom stadionu" dočekao Arsenal, a domaćin je uspeo da slavi sa minimalnih 1:0 (0:0).

Videli smo u sedmom minutu traljav pokušaj Nobla, da bi sedam minuta kasnije Lakazet bio u izglednoj prilici na drugoj strani. Prošao je Francuz kroz odbranu domaćina, tukao iz dobre pozicije, ali je Fabijanski uspeo da sačuva njegov pokušaj, pokupio je napadač Arsenala odbitak, ali je potom šutnuo loptu daleko preko gola.

U 32. minutu solidna prilika za "Čekićare", tukao je Felipe Anderson sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta prohujala pored leve stative.

Na drugoj strani četiri minuta kasnije svoj udarac iz udaljenosti oprobava mladi Genduzi, dobro je pokušao, ali je lopta otišla tik pored desne stative.

U sudijskoj nadoknadi najava raspleta, Deklan Rajs tuče glavom nakon kornera, ali loptu šalje pored gola.

A onda, posle samo tri minuta igre u nastavku, nakon akcije Vest Hema po desnoj strani, lopta dolazi do bivšeg igrača "Tobdžija" Samira Nasrija, on je ostavlja Deklanu Rajsu, a 19-godišnji Irac efektnim udarcem prosto cepa mrežu iza leđa Lena za 1:0 u korist domaćina.

Pripretio je Arsenal u 63. minutu preko Obamejanga, ali je lopta nakon njegovog udarca glavom otišla preko gola, da bi samo četiri minuta kasnije izglednu priliku propustio da u pogodak pretvori i Aleks Ivobi, šutirao je dobro, ali pored gola.

Postiže Obamejang gol u 84. minutu, ali se oglasio linijski sudija, Gabonac je bio u ofsajdu, te njegov pogodak nije bio priznat.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Kolašinac je postigao pogodak u sudijskoj nadoknadi, ali i ni njegov gol nije bio priznat zbog ofsajda, velika pobeda Vest Hema, prva protiv Arsenala kod kuće posle 12 godina i veliko upozorenje za "Tobdžije" pred nastavak sezone.

Veliku pažnju skrenula je i situacija iz 71. minuta, kada je teren napustio Marko Arnautović, zamenio ga je Endi Kerol, a austrijski reprezentativac srpskog porekla je potrošio previše vremena da se pozdravi sa navijačima, pa se stiče utisak da se nastupom u derbiju oprostio od dresa "Čekićara".

Pisalo se danima o njegovom nezadovoljstvu, navodno ima astronomsku ponudu iz Kine, koji je više nego voljan da prihvati, izgleda da je uprava Vest Hema poklekla, rasplet ćemo ubrzo saznati.

Bilo kako bilo, Arsenal ostaje peti sa 41 bodom, dok je Vest Hem skočio na osmo mesto sa 10 bodova manje.