Ne zaustavlja se mašinerija Marka Nikolića, ubedljiva pobeda u derbiju!

subota 18.08.2018.
21:24

Posle sjajnih rezultata na evropskoj sceni i plasmana u plej-of kvalifikacija za Ligu šampiona, MOL Vidi večeras zablistao punim sjajem i u šampionatu Mađarske.

Epa/Caroline Blumberg

Ovog vikenda se u Mađarskoj igra peto kolo nacionalnog šampionata, a derbi je odigran večeras u Budimpešti, gde je aktuelni šampion MOL Vidi kao gost deklasirao domaći Honved rezultatom 3:0.

Honved je pre ove utakmice imao maksimalan učinak, četiri pobede iz četiri meča, ali je Nikolićev tim večeras bio znatno bolji i zasluženo stigao do ubedljive pobede.

Mogli su gosti do vođstva već u 10. minutu, ali Hušti tada nije iskoristio jedanaesterac. Ipak, samo šesnaest minuta kasnije, Kovač donosi prednost ekipi Marka Nikolića, a Hušti se za promašen penal iskupio u 39. minutu, kada je duplirao prednost MOL Vidija.

Par minuta ranije, Honved je ostao i bez isključenog Batika, pa je gostima u nastavku meča dodatno olakšan posao, a sve dileme oko pobednika otklonio je Anel Hadžić u 51. minutu, postavivši konačnih 3:0.

Od trojice srpskih fudbalera u ekipi MOL Vidija večeras je nastupio samo Danko Lazović, koji je bio u startnoj postavi i na terenu proveo 78 minuta.

Nikolićev tim sada ima osam osvojenih bodova, uz utakmicu manje i nalazi se na petoj poziciji na tabeli.