Nemačka, Kup - Vidalov prvenac za Bajern, prošao Dortmund, ispao Hamburg

nedelja 09.08.2015.
21:35

Danas su odigrani mečevi prve runde takmičenja u Kupu Nemačke. Favoriti opravdali očekivanja, izuzev Hamburga koji je poražen od Jene posle produžetaka.

BETA/AP Photo/Daniel Maurer

Fudbaleri Bajerna su danas gostovali Notingenu i lako opravdali ulogu favorita, trijumfom od 3:1.

Vodeći gol za Bavarce postigao je novajlija iz Juventusa Arturo Vidal, već u četvrtom minutu iz jedanaesterca. Domaći su izjednačili u 16. minutu, da bi odmah uzvratio Gece, a konačnih 1:3 postavio je Robert Levandovski u 26. minutu meča. Golove možete da pogledate u prilogu.

Dortmund je takođe gostovao, i to ekipi Kemnicera, i rutinski trijumfovao rezultatom 2-0. Obamejang je doveo ''Milionere'' u vođstvo u 25. minutu, da bi pobedu overio Mhitarijan u 82.

Iznenađenje je, kako rekosmo, eliminacija Hamburga na gostovanju Jeni. Domaćin je slavio sa 3-2, posle produžetaka. U regularnih 90 minuta bilo je 2-2, a značajan doprinos trijumfu Jene dali su i srpski internacionalci, pre svih Velimir Jovanović, strelac drugog gola u 59. minutu.

Takođe, asistent kod pobedonosnog gola Pielesa u 106. minutu bio je još jedan Srbin, Filip Krstić.

Od ostalih rezultata izdvaja se ubedljiva pobeda Frajburga, koji je kao gost sa 5-0 savladao ekipu Barmbeka, uz čak četiri gola Petersena.