'No Sergej, no party' - Đenova osvojila Rim!

ponedeljak 05.02.2018.
22:42

Poslednja utakmica 23. kola italijanske Serije A završena je pobedom Đenove na "Olimpiku". Gostima poništen gol za trijumf, ali su u nadoknadi ipak stigli do sva tri boda.

Epa/Maurizio Brambatti

Fudbaleri Đenove savladali su Lacio sa 2:1 (0:0) u poslednjoj utakmici 23. kola Serije A odigranoj na "Olimpiku".

Lacijali su nakon poraza u Milanu tražili povratak na pobednički kolosek, a posao im je bio otežan zbog činjenice da na terenu nije bilo suspendovanog Sergeja Milinković-Savića.

Prvo poluvreme proteklo je bez golova i velikih uzbuđenja, ali je zato drugo bilo prilično sadržajno.

Lacio je zapretio u 53. minutu preko Lukaša Leive, ali je samo dva minuta kasnije bivši napadač "nebeskoplavih" Goran Pandev pogodio posle kontranapada Đenove i izazvao bes među pristalicama domaćeg tima.

Gosti su bili u prednosti svega pet minuta jer je već u 60. minutu Marko Parolo zahvatio loptu na ivici kaznenog prostora i sproveo je u mrežu Matije Perina.

Deset minuta pre kraja Dijego Laksalt postiže drugi gola za Đenovu ali ga sudija posle pregledavanja snimka poništava zbog igranja rukom.

U 85. minutu Ćiro Imobile odlično šutira ali Matija Perin uspeva da zaustavi njegov udarac koji je upućen sa desne strane kaznenog prostora.

Igrač kojem je bio poništen gol ponovo je zatresao mrežu Lacija u drugom minutu nadoknade i tako doneo sva tri boda Đenovljanima. U akciji za pobednički gol gostiju učestvovao je i Darko Lazović koji je na terenu proveo poslednjih deset minuta.

Dušan Basta odgledao je poraz svog tima sa klupe.

Ovo je bio treći poraz Lacija na "Olimpiku" u tekućoj sezoni i čini se da više nema nikakve nade da tim Simeonea Inzagija može da uhvati priključak za vodećim dvojcem.