23:30

Dva tima ostala na začelju tabele.

Beta/BranislavBožić/Mo

Prilično loše popodne imali su srpski fudbaleri koji nastupaju u portugalskoj ligi, pošto su Farensa i Famalikao i posle 18. kola ostali na začelju tamošnjeg šampionata.

Farensa, za koju nastupa bivši reprezentativac Srbije Nikola Stojiljković, nije uspela da slavi ni na drugoj utakmici od dolaska novog trenera Horhea Koste.

Nakon remija protiv Santa Klare, danas su poraženi kod kuće protiv Moreirensea 2:1.

Veliku prednost gostima obezbedili su Jan u 28. i Rafael Martins u 79. minutu, a utešni gol za domaće dao je Pedro u trećem minutu nadokande vremena.

U drugom meču dana Famalikao, za koji je od starta igrao Srđan Babić, a sa klupe u nastavku meča ušao Andrija Luković, poražen je od Benfike u Lisabonu sa 2:0.

"Orlovi" su sve rešili u prvim minutima meča. Najpre je mladi urugvajski napadač David Gabrijel Nunjez Ribeiro doveo Benfiku u vođstvo već u trećem minutu, a samo četiri minuta kasnije Nikolas Otamendi je potvrdio pobedu ovom timu.

Tako je Famalikao ostao pretposlednji na tabeli sa 14 bodova, svega jedan više od fenjeraša Farense.