Osveta Ajaksa u "De Klasikeru" za finale kupa!

sreda 27.02.2019.
23:29

Dušan Tadić i ekipa plasirali su se u samo završnicu holandskog kupa (KNVB Beker).

Epa/Jasper Ruhe

Fudbaleri Ajaksa doživeli su u okviru Eredivizije nedavno ubedljiv poraz u "Klasikeru" od Fejenorda (6:2), ali su im se sada revanširali trijumfom na "De Kojpu" od 0:3 (0:1) u polufinalu kupa.

Poveli su u 45. minutu, strelac je bio talentovani Matis de Liht, kojem je ovo bio 100. nastup u dresu "Kopljanika", ima samo 19 godina, pa je postao najmlađi fudbaler u istoriji kluba koji je stigao do tog broja nastupa.

Na samom startu nastavka, novi šok za "Roterdamse", Nikolas Taljafiko duplira prednost Ajaksa.

Sve je bilo jasno u 65. minutu, kada je na asistenciju Zijeha, drugu na utakmici, Van de Bek pogodio mrežu domaćina za 3:0.

To je bio i konačan rezultat, srpski reprezentativac Dušan Tadić je počeo meč kao najistureniji u postavi "Kopljanika", nije uspeo da popravi svoj sjajan ovosezonski učinak od 25 golova u svim takmičenjima, a igru je napustio u 89. minutu.

Ajaks u finalu čeka boljeg iz duela Vilema II i AZ Alkmara.