Paunov Čikago u poslednjim sekundama do boda!

subota 28.04.2018.
23:17

Bili su dva gola u minusu, ali uspeli su na kraju da izbegnu poraz.

EPA/KAMIL KRZACZYNSKI

Ekipa Paunovićevog Čikago Fajra odigrala je večeras svoju sedmu utakmicu ove sezone u MLS ligi. Gostovali su u Torontu, gde je domaćin dugo vodio sa 2:0, ali finiš je pripao Čikagu koji je na kraju osvojio bod - 2:2.

Golovima Osorija i Vaskeza, Toronto je već posle 22 minuta igre stekao dva gola prednosti, a prvi korak ka preokretu mogao je da bude penal za goste u 38. minutu.

Izveo ga je Bastijan Švajnštajger, ali nije bio precizan, pa se u drugo poluvreme ušlo rezultatom 2:0 za Toronto.

Ali, Švajnštajger se u 69. minutu iskupio za promašen penal i na asistenciju Elisa vratio nadu ekipi Čikaga.

Gosti nisu odustajali bukvalno do samog kraja, a onda, u četvrtom minutu nadoknade vremena Švajnštajger asistira Gordonu, a ovaj pogađa za konačnih 2:2.

Srpski internacionalac Aleksandar Katai bio je u startnoj postavi Paunovićevog tima i na terenu je proveo svih 90 minuta.

Čikagu je ovo osmi osvojeni bod od početka sezone, a Toronto ima četiri na poslednjem mestu Istočne konferencije.

Naredne nedelje, Čikago će se sastati sa liderom Istoka, ekipom Atlante koju sa klupe predvodi ''Tata'' Martino.