sreda 29.11.2017.
22:38

Fudbaleri Arsenala i Čelsija opravdali uloge favorita u duelima 14. kola Premijer lige, Barnli ponovo za petama najvećima.

Beta/Nigel French/PA via AP

Tri utakmice 14. kola engleske Premijer lige odigrane su večeras u terminu od 20:45, a najveća pažnja bila je usmerena ka dešavanjima u Londonu.

Aktuelni šampion Čelsi ugostio je ekipu Svonsija na "Stamford Bridžu" i slavio minimalcem 1:0 (0:0) zahvaljujući Antoniju Ridigeru.

"Plavci" su nadigrali ekipu Svonsija u svim segmentima i pravo je čudo kako konačan rezultat nije bio ubedljiviji.

Strateg Čelsija Antonio Konte poslat je na tribine zbog konstantnih prigovora arbitru, a pobedu "Plavcima" doneo je Antonio Ridiger golom u 55. minutu.

Centaršut je stigao sa desne strane terena, nemački internacionalac je izbegao ofsajd poziciju i glavom tukao po lopti koja je završila iza leđa nemoćnog Lukaša Fabijanskog.

Ispostavilo se da je gol Ridigera bio jedini na utakmici i dovoljan da Čelsi posle remija sa Liverpulom upiše devetu pobedu u prvenstvu.

Do devetog tijumfa u Premijer ligi, ali na mnogo ubedljiviji način, stigla je i ekipa Arsena Vengera koja je na "Emiratima" deklasirala Hadersfild.

"Tobdžije" su slavile rezultatom 5:0 (1:0) u meču koji je odličnom partijom obeležio Mesut Ozil.

Nemac koji je u prethodnom periodu zbog slabih igara konstantno bio na udaru navijača večeras je upisao dve asistencije i gol za samo 3 minuta i 58 sekundi.

Pomenuta četiri minuta sredinom drugog poluvremena prelomila su utakmicu, ali ne treba prenebregnuti vodeći gol Aleksandrea Lakazeta iz 3. minuta i onaj kojim je Žiru stavio tačku na bajkovitu predstavu Arsenala.

Golovi koje je Arsenal večeras postizao predstavljali su esenciju fudbala i lepote koja krasi ovu igru. Precizni pasovi, lopte u prostor, izgrađene akcije, sve je to moglo da se vidi večeras na "Emiratima" i nema sumnje da je ovo jedna od najboljih partija Vengerovih izabranika od početka sezone.

Na kraju po jedan gol Lakazeta, Ozila i Sančeza i dva Olivijea Žirua za devetu pobedu Arsenala i četvrto mesto na tabeli posle 14 odigranih utakmica.

Ekipa Barnlija večeras je kao gost savladala Bornmut rezultatom 2:1 (1:0) i tako zadržala korak za vodećim ekipama.

30 Komentara

scofield
Thursday, 30.11.2017
05:08

Zato najvise gotivim Arsenal od klubova iz PL. Lepota za gledanje pravi fudbal. A jos i Ozil-doktor fudbala.

Che Wolfasin
00:59

Sledeci je Junajted.

stevan_vasic90
00:46

Ozil... Jedini igrac koji je sposoban da u 3 minuta pokaze vise nego u prethodna 3 meseca.

00:30

Trebao je Celsi pobediti sa vecom gol razlikom ali sta je tu je. Idemo dalje i da naglasim svidja mi se ova serija dobri rezultata ;-)

Непобедиви
00:04

Sreca je pa smo rano dali gol inace bismo se mucili zestoko, jer smo mislima daleko. Verovatno se razmisljalo o Junajtedu. Losa igra, ali cim se ubacilo u malo vecu brzinu odmah rastavljanje protivnika na proste cinioce. Odbrana solidna. Mustafi ponovo najbolji. Sad u subotu zestoko na Junajtes. #COYG

23:57

Kakva partija Arsenala,Hudersfild polako pada,ipak ce se boriti za opstanak.Barnli kida,Celsi se ispromasivao!

Roj Kin 16
23:56

Sve ekipe iz top 6 dižu formu osim Totenhema koji pada i Sitija koji drži formu, biće zanimljiva sezona do kraja, posebno ako Siti kiksa par puta do Januara..

Red blood
07:48

Ovo zadnje dosta tesko.Jer ja mislim da je Siti u zestokom padu forme,ali uspevaju da odrze rezultate.Za bilo kakvu neizvesnost u Premijer ligi je neophodno da Junajted dobije i Arsenal za vikend,a onda i Siti kolo posle toga,a to ce biti vrlo tesko.Mislim da je daleko najrealnije da Siti manje vise rutinski uzme titulu,a ova poveca grupa timova da se tuce za preostala 3 mesta.

CHOsen One
23:52

Odlicno, Azar,Baka i Dejv se odmorili fino, dobiti Njukasl i cekati kiks Junajteda na Emiratima i onda ih prestici sledece kolo ako bog da, ili se pribliziti Sitiju. U svakom slucaju lak raspored je ispred nas, moramo nanizati nekolike pobjede sa cleen sheetovima :)

FanUnited
23:52

svaka cas vengeru i pored svih problema drzise za sada u pl ... bravo i za celzi koji igra jako dobro i ove sezone ... beci svasta ove sezone do kraja bez obzirom sto siti je kao favorit

Marcos Alonso
23:45

Moses je uspio 2 dodavanja da omasi kad je lik prakticno nepokriven i blizu njega, tacnost pasa jedno 4% ne vjerujem da je vise,koliko ocajan igrac umalo da nas kosta pobjede,jedino je dobar ako hoces Kurtoi da skines clean sheet ako vec protivnik nije postigao gol,katastrofa od igraca! Losa igra previse izmjena,Morata se borio i nije mu se dalo ali pored svega mislim da je morao dati gol ali nebitno, 3 boda su 3 boda. Sve u svemu ocekujem Azara od starta u subotu i tu ce biti Azpi zasluzio je i on malo da odmori. Igru brisi bodove pisi i Mosesa prodaj jos u januaru ako je moguce da se dovede zamjena iz 2. Jermenske lige ako treba samo nek Zappacosta ima zamjenu ako se povrijedi ili bude suspendovan

Zauvek Plavac
00:09

Šta ti druže upravo nalupeta... Čovek se tek vratio posle povrede, pa ne može se očekivati da igra u životnoj formi, treba mu vremena da se vrati u ritam. Morata se po peti put ove sezone pošteno ispromašivao, počinje ozbiljno da me zabrinjava. Završnica nam je veliki problem i to može skupo da nas košta ove sezone, pogotovo u narednih 7 utakmica koje moramo da dobijemo jer imamo lakše protivnike. Na tome treba još više raditi ubuduće. Odbrana bolje funkcioniše u poslednjih par utakmica, to moram da priznam. Nadam se da će tako i nastaviti. Idemo dalje, 3 boda su osvojena, to najvažnije.

Emperador(2018)
00:23

Haahhaha Moses najbolji nas igrac posle azara i kantea

Gooner1985
23:43

Kad Wenger postavi igrače na prave pozicije nema brige, osim što treba da nagovori Özila da igra. Zato kad igra, magija za gledanje.

Стерлинг Арчер
23:42

Ne sećam se kad sam se poslednji put ovako smorio gledajući Čelzijevu utakmicu, al rutinska pobeda sa pola gasa u svakom slučaju. Drago mi je što Kejhil i Vilijan nalaze formu, polako počinju da izgledaju kao oni stari, pogotovo Kejhil koji igra skroz solidnu sezonu, ali ljudi moji onaj Pedro je katastrofa. Azar je više uradio za deset minuta nego ovaj za 80. Pedrova loša forma je ključna razlika između ove i prošle sezone, a ne Košta i Matić. Sve u svemu, tri boda se pišu, idemo dalje

jack wilshere
23:40

Ovo je milina gledati.. Zbog ovakvih meceva volimo Arsenal.. U dobrom raspolozenju se ceka Junajted... Pa sta bude, ja se nadam pobjedi.. COYG!!!

00:24

I ja Cu navijati za vas .n Moram nekad.

13:59

Haha i trebas nekad.. Meni bgm nije jasno kako neko moze mrziti Arsenal.. Ajd sto ne navija kao navijaci Arsenala, ali od ovih drugih.. Jedini tim koji godinama igra otvoreno, lijepo za oko, nadigravanje, tim koji postue svoje principe, ne rasipaju se parama kao Arapi.. A nazalost zadnjih godina, nisu ni konkurentni pa da ih se zato mrzi.. Zato mi nikako nije jasno kad cujem da neko kaze da mrzi Arsenal :)

Непобедиви
00:28

Realno, bilo je milina do 5. minuta i od 65. minuta. Izmedju toga je bilo ocajno. Moramo da pokidamo Junajted kako znamo i umemo!

Carina_11303
23:40

Tačno se videlo da se odradjuje utakmica. Moglo da se obije o glavu Konteu. Svobrik je apsolutno uzivao u tome sto je u centru paznje. Morata napravio bespotrebnu glupost sa kartonom, ali dobroo. Treba pobediti i Njukasl, samooo korak po korak.