subota 13.02.2021.
20:22

Ovo je Siti vredan titule.

EPA-EFE/Tim Keeton

U jednom od derbija 24. kola engleske Premijer lige, fudbaleri Mančester sitija savladali su Totenhem rezultatom 3:0.

Posle kiksa Liverpula, mnogi veruju da će upravo ova pobeda značiti i povratak titule na Etihad.

Posle sjajne prilike Kejna koji je iz slobodnog udarca pogodio stativu, usledio je pad u igri pulena Žozea Murinja.

Hojbjerg je u 21. minutu napravio prekršaj nad Gundoganom u sopstvenom kaznenom prostoru, pa je sudija Tirni pokazao na belu tačku.

Siguran sa nje dva minuta kasnije bio je Rodri i pored toga što je Ljoris prozreo njegovu nameru.

U finišu poluvremena Gabrijel Žezus pogodio je prečku što kao da je najavilo ono što će se desiti u nastavku igre.

Na scenu je ponovo stupio Ilkaj Gundogan koji je očigledno u neverovatnoj formi.

Nemac je u 50. minutu ušao između nekoliko igrača Sparsa, primio pas Sterlinga i matirao Ljorisa.

U 66. minutu Alison je uposlio Gundogana koji je iskoristio smušenu reakciju u odbrani Totenhema i posle nekoliko lepih varki pogodio za 3:0.

Tri minuta kasnije, izašao je iz igre zbog povrede, ali se to nije bitno odrazilo na igru Sitija.

Bejlov udarac odbranio je Ederson, u finišu meča Sterling je pokušao posle prodora, međutim Ljoris je bio na visini zadatka.

Mančester siti je na čelu Premijer lige sa 53 boda, sedam više od Lestera i to uz utakmicu manje.

Totenhem je osmi sa 36 osvojenih bodova.