EPA-EFE/ANATOLY MALTSEV

Ural je kod kuće iznenadio Krasnodar, Himki je sa dva igrača manje ispustio prednost protiv Ahmata, Arsenal je kod kuće bio bolji od Dinama, dok je aktuelni šampion bio veoma ubedljiv od kuće.

Rubin je iznenadio CSKA u prestonici, dok je Soči slavio u Volgogradu.

Ural - Krasnodar 1:0 (1:0)

Gol odluke je pao još u trećem minutu, kada je mrežu Krasnodara zatresao Podberezkin, prihvatio je jedan odbitak na ivici kaznenog prostora i poslao pravi projektil u mrežu gostiju.

Krasnodar se našao u još većem problemu kada je Pantaleao zaradio drugi žuti karton u 54. minutu, pa gosti do kraja nisu uspeli da izvuku ni bod.

Himki - Ahmat Grozni 1:2 (1:0)

Preokret u Himkiju, domaćin je poveo u 21. minutu preko Danilkina i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Imali su veliku priliku u 66. minutu da uvećaju prednost, ali je Poljarus očajno izveo penal, pa je ostalo 1:0.

Kazna je stigla u 73. minutu, penal sada za goste, koji je u gol pretvorio Iljin.

Samo minut kasnije, nakon prodora i pasa Beriše, Timofejev matira golmana Himkija za potpuni preokret.

U nastavku je domaćin zaradio i dva isključenja, duple žute kartone zaradili su Idovu i Boženov.

U dresu pobedničke ekipe čitav meč je na terenu proveo bivši igrač Partizana i Čukaričkog Miroslav Bogosavac.

Arsenal Tula - Dinamo Moskva 2:0 (1:0)

Domaćin je poveo u 23. minutu, Lesovoj je bio strelac na asistenciju Lutsenka.

U 40. minutu Dinamo poravnava, strelac je bio bivši igrač Liona, Totenhema i Marseja Klinton N'Žije, ali je njegov pogodak nakon VAR intervencije poništen zbog ofsajda.

Sa 1:0 se otišlo na odmor, konačan rezultat postavio je Lesovoj drugim pogotkom, bio je u 74. minutu precizan sa kreča.

Bivši igrač Zvezde Goran Čaušić je u dresu pobedničkog sastava proveo 86 minuta na terenu.

baner

Zenit - Tambov 4:1 (1:0)

Domaćin je poveo u 41. minutu preko Santosa, sjajan gol levonogog Brazilca.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi bivši igrač Bordoa i Barselone Malkom duplirao prednost aktuelnih šampiona nakon samo dva minuta igre u drugom delu.

Nakon odličnog pasa Krugovoja izbio je sam pred gol rivala i sa par metara se upisao u listu strelaca.

Erohin je potom u 68. minutu glavom povisio na 3:0, nakon odličnog centaršuta Mostovoja, da bi se pet minuta kasnije u strelce upisao i Azmun, nakon odlično izvedene kontre.

Počasni pogodak za goste postigao je Pačenko u 85. minutu, preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora.

CSKA Moskva - Rubin Kazanj 1:2 (1:1)

Gosti su u prestonici poveli u 37. minutu, Ingatjev je proigrao Bakaeva, ovaj je pobegao odbrani "Armejaca" i lako matirao Akinfejeva.

Ipak, samo dva minuta kasnije usledio je odgovor, hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić hvata volej na ivici kaznenog prostora nakon jednog odbitka i postiže efektan pogodak za 1:1.

Pobedu Rubinu donosi Makarov sjajnim udarcem sa 20ak metara u sudijskoj nadoknadi vremena.

Đorđe Despotović je igrao za goste od 62. minuta, Darko Jevtić je proveo čitav meč na terenu.

Baner ostale lige

Rotor Volgograd - Soči 1:2 (0:1)

Gosti su poveli u 21. minutu, strelac je bio Burmistrov i sa 0:1 se otišlo na odmor.

Nakon samo sedam minuta igre u nastavku je Mulin poravnao rezultat, na asistenciju Serčenkova.

Ipak, usledio je ekspresan odgovor Sočija, koji novim golom Burmistrova dolazi do nove prednosti.

Do kraja nije bilo promena, za goste je u drugom delu priliku dobio da zaigra i bivši igrač niškog Radničkog Ivan Miladinović.

Situacija na tabeli je sledeća, Zenit prvi sa maksimalnih 12 bodova, Soči je drugi sa četiri boda manje, sledi Lokomotiva našeg Marka Nikolića sa sedam bodova, ali i utakmicom manje.

Volgograd na dnu sa samo jednim bodom, odmah iznad sa istim bodovnim stanjem i Himki, dok po tri boda imaju Rostov i Tambov.

Ural - Krasnodar 1:0
Himki - Ahmat Grozni 1:2
Arsenal Tula - Dinamo Moskva 2:0
Zenit - Tambov 4:1
CSKA Moskva - Rubin Kazanj 1:2
R. Volgograd - Soči 1:2