subota 02.01.2021.
15:20

Sparsi prekinuli niz od četiri utakmice bez pobede u engleskom šampionatu.

EPA-EFE/Glyn Kirk

U okviru 17. kola engleske Premijer lige, fudbaleri Totenhema savladali su Lids junajted rezultatom 3:0.

Veoma zanimljiv meč videli smo u Londonu gde je tim Marsela Bjelse uspostavio terensku inicijativu, međutim Sparsi su ti koji su prvi stigli do gola.

Igrao se 28. minut kada je Alioski srušio Bergvajna u kaznenom prostoru, te je dosuđen penal, a siguran sa bele tačke bio je Hari Kejn.

Engleski napadač je doprineo i drugom golu svog tima kada je lepom asistencijom proigrao Sona u 43. minutu i tako je Totenhem stigao do sigurne prednosti pred odlazak na odmor.

Lids je doživeo hladan tuš već u 50. minutu, centaršut Sona iz kornera najbolje je iskoristio Tobi Alderveireld i zatresao mrežu Mesijea.

Tim Žozea Murinja je prilično rutinski "zatvorio" meč, Bergvajn je imao priliku i da povisi rezultat, međutim promene na semaforu do kraja susreta nije bilo.

Totenhem je meč završio sa igračem manje pošto je u finišu isključen Doerti.