nedelja 14.02.2021.
14:56

Vulverhempton se osvetio rivalu za poraz u FA kupu pre tri dana.

EPA-EFE/Frank Augstein

U 24. kolu engleske Premijer lige, fudbaleri Vulverhemptona savladali su Sautempton u gostima 2:1.

Posle nešto bolje igre domaće ekipe koja je u prvom poluvremenu pretila preko Minamina i Redmonda, "sveci" su poveli u 25. minutu kada je Deni Ings uhvatio sjajan voleo i u kaznenom prostoru savladao nemoćnog Patrisija.

Ipak, usledio je totalni preokret.

Posle ruke Bertranda u sopstvenom kaznenom prostoru, dosuđen je penal sa "vukove" koji je u gol pretvorio Ruben Neves u 53. minutu susreta.

Čovek odluke bio je Pedro Neto koji je u 66. minutu sjajno probio po desnoj strani i iz teškog ugla rutinski savladao Mekartija.

Nakon ove pobede, Vulverhempton se nalazi na 12. mestu Premijer lige sa 30 bodova, dok je Sautempton sa bodom manje i utakmicom manje 13.