Pobeda nad Realom nije bila slučajna, Alaves zaustavio i lidera, slavi i Atletiko!

nedelja 06.12.2020.
22:53

Važan bod za ekipu Pabla Maćina.

EPA-EFE/CHEMA MOYA

Fudbaleri Alavesa i Real Sosijedad remizirali su bez golova - 0:0, u 12. kolu La Lige.

U mini derbiju Baskije, Alaves je ugostio Real Sosijedad, pošto je u prošlom kolu pobedio Real u Madridu rezultatom 2:1.

Ipak, danas nisu mogli do boljeg rezultata, opet je Maćinov tim igrao čvrsto, ali je Batalja znatno otežao posao kada je u 61. minutu zaradio direktan crveni karton.

Sosijedad je dominirao sa igračem više, naročito ulaskom Vilijana Hosea koji je iz prvog kontakta sa loptom u 75. minutu imao najbolju priliku, ali se istakao golman Pačeko.

Prethodno je Aleksander Isak imao dve odlične prilike, ali je upravo Pačeko bio opet apsoluti heroj, kao i pre mesec dana kada je začarao mrežu protiv Barselone.

Alaves je ipak uspeo da se odbrani i ostane neporažen po šesti put u nizu, u kom su mu rivali bili Barselona, Valensija, Real Madrid i sada Real Sosijedad.

Ovim remijem, Sosijedad je propustio priliku da sačuva prvo mesto ispred Atletiko Madrida, koji sada ima bod više, ali i čak dva meča manje.

Alaves je sa 14 bodova u zlatnoj sredini, isto toliko ima i Barselona, doduše uz dva meča manje.