Podignuta zavesa u Primeri, ali je Dmitrović spustio roletnu, Selti bod na "Ipurui"

subota 12.09.2020.
18:17

Otvorena je i nova sezona u Španiji.

Fudbaleri Eibara i Selte imali su čast da otvore sezonu 2020/21 u španskoj Primeri, ipak, meč nije ispunio očekivanja, okončan je sa najnepopularnijih 0:0.

Marko Dmitrović je od prvog minuta stajao među stativama u postavi Eibara, imao je odličan meč i jedan je od najzaslužnijih za osvojen bod.

Domaćin je mogao da dođe do prednosti već u trećem minutu, ali je Pedro Leon neprecizno tukao iz dobre pozicije.

Samo sedam minuta kasnije velika šansa na drugoj strani, Nolito je izbio sam pred Dmitrovića, ali je golman srpske reprezentacije sačuvao mrežu sjajnom intervencijom.

Eibar je potom u 29. minutu pretio preko Kikea, ali je neprecizno šutirao, par minuta kasnije dobra šansa za Braisa Mendeza na drugoj strani, ali je i on tukao pored gola.

U drugom delu velika šansa za Pedra Bigasa da donese prednost domaćinu, ali je tukao pored leve stative iz dobre pozicije, da bi u samom finišu Eibar ostao i sa igračem manje, kada je Pape Diop zaradio drugi žuti karton.

Bilo je srećom kasno za Seltu da iskoristi brojčanu prednost, pa nije bilo promene rezultata.

Dmitrović je meč završio sa tri odbrane i prema portalu "Sofascore" je bio igrač utakmice, sa ocenom 7.7.