Podignuta zavesa u Seriji A, "Viola" startovala pobedom!

subota 19.09.2020.
20:01

Fudbaleri Fiorentine i Torina otvorili su sezonu 2020/21 u elitnom rangu italijanskog fudbala.

EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

Pred ograničenim brojem navijača na "Artemio Frankiju" fudbalerio Fiorentine savladali su Torino rezultatom 1:0 (0:0).

U prvom delu nije bilo golova, Nikola Milenković je još u 15. minutu zaradio žuti karton.

Na samom startu drugog dela pogodak Biragija, "Viola" je stigla do prednosti, ali je njegov pogodak ipak poništen zbog ofsajda.

Ipak, u 78. minutu sjajan prodor Kjeze po desnoj strani, Kastrovili je ostao zaboravljen na drugoj stativi, dobio je loptu i lako je ugurao u mrežu "Bikova" za 1:0.

Samo šest minuta kasnije je odlični vezista ima još jednu šansu, ali je ovoga puta Sirigu odlično intervenisao.

Do kraja nije bilo promene rezultata, pobeda Fiorentine na otvaranju sezone.