"Poker" Bajera u mreži Ajntrahta, Frankfurt čeka Luku Jovića!

utorak 12.01.2021.
22:40

Gosti ispustili prednost stečenu na početku meča.

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena plasirali su se večeras u osminu finala Kupa Nemačke pošto su na domaćem terenu savladali Ajntraht sa 3:1.

Gosti iz Frankfurta su na odličan način započeli susret i poveli već u šestom minutu golom Amina Junesa, da bi u 27. Lukas Alario sa penala poravnao rezultat sa kojim se i otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu usledio je totalni preokret u režiji "farmaceuta".

Već u 49. minutu Edmond Tapsoba je zatresao mrežu Trapa, a onda u 67. Musa Dijabi povećao prednost domaćina.

Konačnih 4:1 postavio je Dijabi svojim drugim golom u 87. minutu i pored činjenice da je Bajer od 73. minuta igrao sa igračem manje zbog isključenja Taa.

Leverkuzen će se u osmini finala sastati sa Rot-Vajs Esenom.

Sportski direktor Ajntrahta Fredi Bobić je neposredno pred početak meča otkrio da se Luka Jović vraća u redove ovog bundesligaša u narednim danima, možda im on pomogne u nastavku sezone.