Posle 4:0 u Humskoj, Bešiktaš dobio ''šamar'' u Turskoj!

ponedeljak 27.10.2014.
21:35

Šokantan poraz Bešiktaša u poslednjoj utakmici sedmog kola šampionata Turske! Ekipa Slavena Bilića imala vođstvo do 89. minuta, a onda ostala bez ijednog boda!

Beta/AP Photo/Darko Vojinovic

Posle sjajne partije u Beogradu i ubedljivih 4-0 protiv našeg Partizana, Bešiktaš je večeras doživeo prvi poraz u šampionatu Turske!

Lider na tabeli je neočekivano poklekao na gostovanju Ercijesporu, koji je u spektakularnoj završnici uspeo da od 1:2 stigne do konačnih 3:2!

Prvo poluvreme je okončano bez golova, a trijumf domaćih najavio je Boje, vodećim golom u 54. minutu.

Dodatni problem za goste bilo je i isključenje Gokana Torea trinaest minuta kasnije, ali i pored brojčane inferiornosti, Bešiktaš uspeva da napravi preokret. Rezervista Frei je najpre izjednačio u 70. minutu, da bi petnaest minuta kasnije isti igrač okrenuo na 2:1 za Bešiktaš!

I kada se očekivalo da će favorit u preostalih nekoliko minuta sačuvati stečenu prednost, usledio je novi preokret, ali u režiji domaćeg tima.

Edinjo je u 89. minutu izjednačio na 2:2, a pobedu Ercijesporu doneo je Alkilic u poslednjim trenucima meča.

Ipak, i pored ovog poraza, Bešiktaš je zadržao čelnu poziciju sa 14 bodova, jednim više od Mersina, Akisara, Fenerbahčea i Galatasaraja.